Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

LPG - czy założyłbyś jeszcze raz?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • LPG - czy założyłbyś jeszcze raz?

    4x4BKF, Mihauowi chodziło o Wesowatego, żeby go ignorować, bo to jest najlepsze rozwiązanie. On się karmi takimi tematami jak ten i przez to się jeszcze bardziej nakręca

    Swoją drogą nie wiem za co ostatnio piramida, dostał ostrzeżenie, bo w jego wypowiedziach nie widziałem, żadnej agresji, ani kłótni
    0
    Tak
    0%
    0
    Nie
    0%
    0
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    LPG - czy założyłbyś jeszcze raz?

    jak w temacie
    bazując na swoich doświadczeniach.
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      Co prawda mój głos nie dotyczy octy , ale gaz jest do zapalniczek :lol:
      IMO przy tej cenie paliwa LPG będzie cieszyło sie duuuuuużym popytem.
      A jak już zakładać to tylko BRC
      Mimo to , mój głos na NIE
      Auto z gazem na początku wszystko jest ok , z czasem niestety silnik bardziej dostaje w dupe.
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz


      • #4
        Przede wszystkim musiała by być instalacja jakieś dobrej firmy i raczej sekwencja
        Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
        jak pomogłem to daj punkcik
        sprzęgło od G 60

        Komentarz


        • #5
          W moim przypadku to już trzecie auto z LPG ... i same pozytywne doświadczenia.
          Warunki są dwa - dobra instalacja (sekwencja z dobrym reduktorem i wtryskami) i serwis (raz do roku pasuje wymienić filtry .. ) ...

          Komentarz


          • #6
            Buahahaha ....
            Ja powiem tak ... trzeba trafić na dobry warsztat gdzie dobrze dobiorą graty i je założą.
            Poza tym nie każde auto sie gazuje lub dobrze znosi gaz.
            Ja mam fiata pande stuknie jej 6 rok. Gaz założyłem po roku sekwencje IV generacji.
            Zero problemów typu: gaśnie ;nie zapala; brak mocy; itp
            Żona jeździ i sama nie wie kiedy jedzie na gazie kiedy na benzynie. przełącza się bez szarpnięcia.

            A jeśli ktoś zakłada instalacje II generacji do silnika na wtrysku po taniości bo u szwagra w polonezie działała ... to sam sobie robi kuku.
            Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

            Komentarz


            • #7
              Powiem tak założyłem gaz do nowego auta i gaz mimo tego że jest tańszy to niestety kompletnie zniszczył głowicę. Wypalone zostały gniazda zaworowe i do wymiany wszystkie zawory. Pewnie zaraz znajdzie się ktoś kto powie że gaz to dobro i wogóle to pewnie twoja wina że auto nie dało rady. Może i tak, może i nie, ale do własnego auta nigdy więcej LPG. Co innego do służbówki czy do auta "roboczego". No i właśnie dlatego jeżdżę teraz na ON
              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                OMG, to widzę, że sobie pogadamy

                ok, więc oczywiście chodzi mi o BSE, bo to, że są silniki nienadające się do gazu to akurat wiem, ale czy miał ktos poważniejsze kłopoty z BSE :?:

                to może od teraz wypowiedzi treści "gaz jest do zapalniczek" itp. nagradzam owocem
                po prostu nie chce mi się tego czytać tysięczny raz.
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez maxpaynemm
                  Wypalone zostały gniazda zaworowe i do wymiany wszystkie zawory
                  Przykład spapranej instalacji :shock: miałes prawdopodobnie ustawioną za ubogą mieszankę.
                  Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja miałem LPG w Astrze F 1.6 bez ecoteca i bardzo dobrze wspominam te czasy. Było to od razu po zdaniu prawka i za troszkę ponad 80 zeta (plus dużo oleju ) robiłem tyle co teraz za 200 Ale czy teraz bym założył? W sumie to sam nie wiem, jeżeli miałbym samochód z silnikiem gdzie instalacje są dobre i wszystko jest ogarnięte z jakimiś fakapami i serwisem to może bym się zastanowił nad założeniem ale póki co nie mam zamiaru tego robić

                    ps. brakuje odpowiedzi 50:50 czy tam niezdecydowany więc póki co nie będę głosował.
                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                    Komentarz


                    • #11
                      Samochód przy 1 tys przebiegu "dostał" LPG. Po 30 tys km zero problemów z instalacją i silnikiem. Instalacja Landi zakładana w ASO. To już mój drugi samochód z LPG. Pierwsza polówka silnik AEE i instalacja BRC - bez problemów zrobiła 100 tys na gazie. Kilka podstawowych warunków, to nie oszczędzać i wybierać dobre instalacje i zakładać w polecanych zakładach, no i oczywiście nie tankować LPG na przydrożnych stacjach typu No NAME. Raz swoją Skodę zatankowałem na takiej stacji i od razu wywaliło mi check engine. Po ponownym zatankowaniu na BP czy też Shelu nie pamiętam problem zniknął.

                      Komentarz


                      • #12
                        Nie, miałem w P12 i mi się nie podobało. Jedynie fajnie było to, że miałem zamontowany kurek tuż obok wlewu paliwa i nie było widać tej "wtyczki"
                        Za każdym tankowaniem się dziwowali na stacji, że tak się da.

                        Komentarz


                        • #13
                          hotrain, miałem ten sam patent i taka sama reakcja ludzi była
                          O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                          Komentarz


                          • #14
                            Miałem gaz w dwóch samochodach i będę miał w trzecim :wink:
                            Jedno, co należy podkreślić, to żeby absolutnie nie oszczędzać na instalacji. Zaoszczędzone 200 zeta odbije się czkawką wcześniej czy później.
                            SPOT Poznań ->

                            Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                            Komentarz


                            • #15
                              Tez jestem zadowolony z LPG. Autko ma 316 kkm przebiegu i nakrecilo na gazie 200 kkm. Powiem ze zadnych problemów nie ma. Jedyne co to musialem wymienic wtrysk gazu bo juz sie zuzyl koszt 200 zł ori. Instalacje mam BRC Sequent 24. "Jezeli pamieta sie o wymianie filtrów oraz ustawieniu parametrów to mozna jezdzic spokojnie.

                              филип
                              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                              Komentarz


                              • #16
                                Troche z LPG przeszłam, następne autko też zagazuje, obecnie czekam na info kiedy bedzie dostepna instalacja do 1.8 TSI :diabelski_usmiech

                                Komentarz


                                • #17
                                  chyba się skłaniam, problem, że nie mam właśnie żadnych własnych doświadczeń i nikt z takich bliższych znajomych nie ma LPG

                                  znam 2 fakapy silnika, ale to za każdym razem były silniki, które wiadomo było z góry, że nie powinny działać z gazem.

                                  no nie wiem, nie wiem, ojca namówię, a jak będzie coś nie tak to będę wysłuchiwał
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Miałem w Felicji 1,6 75ps gaz (sekwencja IV gen Mistral) - w 2004r dałem za nią 3800zł. (mieszadła to tylko do gaźników).
                                    Załozono gaz jak miała 100tys. i do 200 tys. nic się nie działo. Potem sprzedałem i sądzę że nadal dobrze służy.
                                    Jak piszą poprzednicy --> dobrze dobrane graty + dobry monter muszą iść w parze (do tanga trza dwojga)
                                    MARCIN
                                    Mój szkodnik

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      te głosy na nie to jak wnioskuję z toku rozmowy głosy ludzi, którzy nigdy LPG nie mieli :?: :lol:
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez szkoda
                                        te głosy na nie to jak wnioskuję z toku rozmowy głosy ludzi, którzy nigdy LPG nie mieli :?: :lol:
                                        Pewnie, tak, a to mnie bardzo denerwuje kiedy ktos mi wytyka LPG, a nigdy z nim nie mial do czynienia :evil:

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Przy tych cenach paliwa trzeba patrzec jak jezdzic tanio . Po malborku jezdzi H3 i tez ma gaz :P

                                          филип
                                          Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez szkoda
                                            te głosy na nie to jak wnioskuję z toku rozmowy głosy ludzi, którzy nigdy LPG nie mieli :?: :lol:
                                            Dokładnie :szeroki_usmiech albo Ci do im Pan Mietek robił w garażu z nawiezionego złomu :wink:
                                            MARCIN
                                            Mój szkodnik

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              nie no, od jakiegoś czasu (od ~roku?) patrzę na to nieco inaczej, sam nigdy nie miałem gazu, mój ojciec tak samo, obaj nie mamy co do tego za cholerę przekonania, ale stwierdzam, że nie sztuka robić z siebie idiotę za 5PLN za litr, zwłaszcza, że stary ma silnik "stworzony do gazu" i tak od jakiegoś czasu korci mnie czy by jego kosztem nie spróbować
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez szkoda
                                                tak od jakiegoś czasu korci mnie czy by jego kosztem nie spróbować
                                                nie krepuj sie rados na stacji bezcenna :diabelski_usmiech

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Tak jak rzecze Psycho Dad parę postów wyżej nic dodać nic ująć. Fabka żony sekwencja 111800 na gazie zero problemów pamiętać o filtrach nie lać szajsu i to tyle.
                                                  pryncypal

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X